top of page

CO O KNIHÁCH ŘEKLI...

Dobrá recenze mě hřeje u srdce, špatná posouvá dál.

DSC_5485_edited.jpg

"Ta knížka a doplňky budou fakt senzační. Nejsem odborník na knihy, ale jako na mámu to na mě působí úžasně a je to rozhodně kniha, po které bych v záplavě dalších na polici v knihkupectví sáhla. Tak vám moc přeji, aby se prodávala"

Lucie Jonášová

korektorka

S autorkou jsem osobně mluvila a její práci viděla (a slyšela) a líbí se mi, jak dobře má příběhy a karty promyšlené a jak dobrý návod pro rodiče na využití knih i karet vytvořila. Smysluplné a realistické a moc milé! I po výtvarné stránce patří projekt rozhodně k těm zdařilým.

Z mých zkušeností je znakování s batolaty základem do dobrého startu komunikace s dětmi. Všímám si, že rodiče, kteří znakují se svými dětmi, navazují oční kontakt a čekají na odezvu svých dětí, používají také kratší věty a nespěchají tolik jako rodiče, kteří na děti "jen mluví".

Znakování vede k prvním dialogům, který je nutnou součástí kvalitní komunikace. Bez zpomalení dospělých a možnosti dítěte reagovat tak, aby dospělý rozumět mohl, jsou počátky komunikace kostrbaté.

Proto chci tento projekt podpořit. A přeji rodičům těchto dětí, aby si užili hovory se svými dětmi už od nejmladších let.

Protože jestli v životě na něčem záleží, tak jsou to vztahy s našimi nejbližšími! A to bez dobré komunikace prostě nejde!

Irena Kubantová

lektorka montessori pedagogiky

Vaše recenze

Vaše jméno

Tyto řádky čekají na vaši recenzi

Vaše jméno

Tyto řádky čekají na vaši recenzi

Vaše jméno

Tyto řádky čekají na vaši recenzi

Vaše jméno

bottom of page