top of page

NĚCO MÁLO O MNĚ

dsc_7966_optimized.png

Dobrý den, jmenuji se Hanka

 

a jsem maminka dvou malých dětí. Ráda jim skládám básničky a plním si sny.

Jedním takovým snem je vydat trilogii dětských knížek PRVNÍ ZNAKY, ve kterých se s vámi chci podělit nejen o své verše ale i mé vlastní zkušenosti se znakováním se slyšícími miminky.

Jak celý nápad vznikl

Narodila se má první dcera. Zachumlaná v zavinovačce

na mě mžourala svýma velkýma očima. Houpala jsem ji v náručí, uspávala a každé slůvko, které jsem ji broukala do ouška, mě napadalo jedno za druhým. A tak se spolu s ní narodil LESNÍ MEDVÍDEK. Provází nás životem už téměř 5 let a je naší nejoblíbenější básničkou na dobrou noc.

A pak jsme se zase jednou koupali a připojil se k nám MÝVAL A spolu s ním i RYBKA. Tahle zvířátka mají přece hrozně rádi vodu, no ne? Jenže to nebyla jen tak nějaká zvířátka, vyprávěla krátký příběh o tom, co je v životě důležité a jak si o to říci, i když to děti ještě nedokáží vyslovit.

My mámy míváme taky někdy děsně nudný povinnosti,  to malá batolátka vážně nebaví. Když jsem jednou poklízela a dcerka se mi motala kolem nohy, nebylo nic jednoduššího zabavit toho malého neposedu aspoň na chviličku další básničkou, prostě jen tak. A tak se u nás zabydlela malá MYŠKA A její PSÍ KAMARÁD RAF.

Všechny tyto básničky vznikly v jeden určitý moment a vydržely. Vydržely u nás roky a já jsem se rozhodla nenechat si je jen pro sebe, ale dát jim život v podobě krátkých milých příběhů s krásnými  ilustracemi od Zuzky Korčákové společně se znaky, které jsme doma s dětmi používaly.

DSC_7956_edited.jpg
image_6483441 (4)_edited.jpg

Posledních pár slov...

Nikdy nedokážu vyjádřit slovy, co pro nás znakování znamenalo. Na chvíle radosti, které nám přineslo. Na štěstí

v dětských očích, že je chápu a rozumím, budu vzpomínat navždy.

 

Pomozte mi vyjít s knihami na světlo, abychom mohli dát tuto možnost každému z vás. Aby se mé knížky PRVNÍ ZNAKY zařadily do základní dětské knihovničky mezi PRVNÍ SLOVA, PRVNÍ BARVY, PRVNÍ ZVÍŘÁTKA...

 

JAK MĚ MŮŽETE PODPOŘIT?

MLUVTE O MNĚ! Sledujte mě, sdílejte, lajkujte, komentujte mé příspěvky nebo o mě prostě jen mluvte s těmi, které by mé knížky mohly zajímat. Maminky ve vašem okolí, sponzoři, známé osobnosti ale i každý z vás může pomoci knihám na svět :)

 

bottom of page